Müvekkillerden tarafımıza gelen bilgiler doğrultusunda, son zamanlarda kendilerini marka vekili veya patent vekili olarak tanıtan kişiler/firmalar, başvuru sahiplerini telefonla arayarak/mail atarak gerçek/hukuk dışı durumlar aktarıp, dolandırmaya çalışmaktadır. Üstelik, bunu Türk Patent ve Marka Kurumu’ndan aradıkları izlenimi yaratarak, çeşitli ücretler talep etmektedirler. Bu şekilde size ulaşan firmalara karşı dikkatli olmanızı, dolandırıcılara itibar etmemenizi rica ederiz.

TÜRKPATENT’in web sayfasında da bu hususa ilişkin ara ara duyurular ve açıklamalar yapılmaktadır. 01.02.2020 tarihinde yapılan duyuruya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.turkpatent.gov.tr/TURKPATENT/allAnouncement/anouncementDetail?newsId=903

Ayrıca kendilerini marka vekili veya patent vekili olarak tanıtan kişilerin marka ve patent vekili olup olmadıklarını aşağıda yer alan bağlantıdan araştırarak da teyit edebilirsiniz.

Patent ve Marka Vekili Sorgulama

Tarafınıza yapılan telefon, mail veya başkaca bildirimlerin nereden geldiği hususunda tereddüt oluşması halinde bizimle iletişime (0312 428 51 93) geçilmesini rica ederiz.

tr_TRTurkish